İzmit Günlük Kiralık Daireler

0532 646 38 47

Derince Harikalar Sahili

Derince Harikalar Sahili küçük büyük herkesin gidip görmesi gereken bir yer. İçerisinde masal kahramanları, çarpışan botlar, uzaktan kumanda ile kontrol edilen yatların kullanılabileceği minik marina, şelaler bulunmaktadır. Yel değirmeni, Nuh’un Gemisi, dinazor şeklinde dizayn edilmiş 3 kafe, mantar ve korsan gemisi şeklinde dizayn edilmiş 2 restoran, küçük mantar evlerde hizmet veren 3 büfe yer almaktadır.

Yuvacık Aytepe

900 metre yüksekliği ve körfeze bakan bir manzarası olan Aytepe’de sıklıkla Karadeniz’i anımsatan yayla evlerini görülmeye değer. Rengarenk çiçeklerin her taraftan fışkırdığı bir renk cümbüşünün yaşandığı Aytepe’de, ekim kasım aylarında, kış armudu ve kokulu siyah üzümlerin olgunlaşma mevsiminde parkur daha da renklenir. Yuvacık’a geldiyseniz, Aytepe’nin mis gibi kokan temiz havasını içinize çekmeden dönmeyin.

Şehitler Korusu

Bağçeşme bölgesinde yer alan Şehitler Korusu, antik çağa ait sur duvarları içinde, Körfez’e nazır manzarasıyla eşsiz güzellikte bir koruluktur. Çevresinde piknik ve oturma alanları, çocuk oyun alanları, kafe ve 500 kişilik oturma kapasiteli bir açık hava tiyatrosu bulunmaktadır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında, hafta sonları en çok tercih edilen yerlerden biri olma özelliği taşımaktadır.

Yeniköy-Yazlık Ilıca

İzmit'in Gölcük yolu üzerinden 15 km güneyde. Yeniköy sınırları içerisinde bulunan Yazlık Ilıcası, denize 3 km mesafededir. Tarihi Ayazma'nın içinden çıkan ve cilt hastalıklarına faydalı 40 derecelik sudan, 1 metre derinliğindeki havuzunda yıkanarak yararlanmak mümkündür.

Kerpe

Kerpe İzmit'e 50 km uzaklıkta masmavi deniziyle ve ormanıyla şirin bir Karadeniz yerleşmesidir. Zengin balık çeşidi, tertemiz çam havası ve doğai plajları ile dikkat çekmektedir. "Pembe Kayalıklar" olarak bilinen antik liman arkeolojik ve doğal sit alanı kapsamında koruma altındadır.

Kefken

Kefken, Karadeniz kıyısındaki yerleşimler içinde en gelişmiş olanıdır. Denizi, kumsalları ve çam ormanlarıyla Kerpe gibi vazgeçilemeyecek özelliklere sahiptir. Pembe kayalar ilginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken yerlerdendir..

Kartepe

Eğlenceli bir kış bir çok kişinin ilgisini çekecektir. Kayak turizmi merkezi olan Kartepe farklı zorluk derecelerine sahip kayak pistleri, hayran bırakan manzaraları ve eğlenceli atmosferi ile tam bir cennet.

Maşukiye

İlimizin Doğunsuda Sakarya ile sınır olan beldemiz,hem Sapanca gölünün kıyısında ,hemde Kartepe zirvesinin eteklerinde olması nedeniyle tüm mevsimleri ayrı güzellikte yaşamaktadır. Beldenin bir çok yerinde alabalık tesisleri bulunmaktadır.

Gebze Ballıkayalar

Ballıkayalar vadisi suların çağlayarak aktığı şelale ve gölleri, birbirinden güzel manzaraları ile gelenlere heyecanlı anlar yaşatıyor. “Tabiat Parkı ve Doğal Sit Alanı” ilan edilen, günümüzde dağcıların iniş ve tırmanış çalışmaları yaptıkları Ballıkayalar vadisinde kamping için çadır, yürüyüş yapmak için alanlar mevcuttur.

Saat Kulesi (Kültür Tepesi)

İzmit Saat Kulesi, İzmit Kemalpaşa Mahallesi'nde Kocaeli sınırları içerisindedir. 34. Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit'in tahta çıkışının 25. yıldönümü nedeniyle İzmit mutasarrıflığı denetiminde İzmit Belediyesi tarafından yaptırılmıştır. Kulenin temeli 19 Ağustos 1900’de atılmış, Abdülhamit cülusunun 26. yılı olan 1901’de tamamlanmıştır.

Barlar Sokağı

Barlar Sokağı Halkevinin yanındaki balıkçıların arka caddesinde bulunan bir mekandır. Arkadaş gruplarınızla gidebileceğiniz bir yerdir.

Sekapark

Lüksle dizayn edilmiş bir yeşillik ve masmavi bir deniz. Ailenizle gelip piknik yapabileceğiniz çardaklar, günün yorgunluğunu bir çay ile atabileceğiniz kafeleri olan muazzam bir yer.

Kültür Turizm Alanları

Kültür turizmi adına gezilebilecek yerler; Kasrı Hümayun Saray Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Atatürk ve Redif Müzesi, Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi, TCG Gayret Müzesi, Gölcük Yarhisar Müze Gemisi, TCG Hızırreis Müzesi, İzmit Elektronik Kent Müzesi, Pertev Paşa Külliyesi, İzmit Surları, Eskihisar Kalesi, Kaiser Wilhelm Köşkü, Saatçi Ali Efendi Konağı, Akçakoca Bey Anıt Mezarı, Karamürsel Bey Anıt Mezarı, Hannibal’ın Anıtı, Thököly İmre Anıt Mezarı.

Kocaeli Fuarı

Türkiye'nin en büyük fuarlarından birisi, baharları açılıp yazın sonuna kadar devam ediyor. Bir çok etkinliğe ve ünlü şarkıcıların konserlerine ev sahipliği yapıyor. Lunaparkı muazzam derecede güzel ve kalabalık. Üstelik sıkılırsanız çarşıya ve sahile yalnızca yürüme mesafesi ile beş dakika uzaklıkta. Hemen yanında da gezebileceğiniz alışveriş merkezi bulunuyor. Türkiye'nin en büyük dönme dolabı buradadır.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

İçerisinde her çeşit hayvan bulabileceğiniz, yorulduğunuzda ise oturup dinlenebileceğiniz kafeler bulunmaktadır.

Gölkay Park

İzmit'te bulunan Çayırköy Göleti'nde (Bıçkıdere Göleti) kurulan Gölkay Park ile göl, hem sürat motorları için hem de su kayağı ve wakeboard için muazzam bir tesistir. Türkiye’nin en modern su sporları merkezi olan Gölkaypark sporseverlerin vazgeçilmezidir. Gölkaypark su kayağına meraklı vatandaşların tek adresidir.

Yürüyüş Yolu

Merkez Bankası'ndan Kartepe'ye kadar uzanan Çarşı'nın da tam ortasından geçen İzmit'in vazgeçilmezi yürüyüş yolunda yürümenin keyfini başka hiçbir şeyden alamazsınız. Çarşısında ise aradığınız birçok markayı bulabilirsiniz. Her yanında kafeler ,mağazalar bulunmaktadır. Akşam saatlerine kadar yoğunluk azalmamaktadır. Gece hayatı daha çok barlar sokağında yaşanmaktadır.

Arastapark Avm

Şehrimiz büyük markalar barındıran NCity, ArastaPark, Dolphin, Gebze Center, Real gibi AVM'leri de içinde barındırıyor.